Jak zdobyć linki dofollow na stronach opartych na skrypcie Pligg
Artykuły18 listopada 2011
Porada ta dotyczy nie tylko stron opartych na skrypcie Pligg, ale także innych, na których istnieje możliwość zdobycia linków dofollow. Aby znaleźć strony, które nas interesują, można skorzystać z kilku możliwości:
- znaleźć backlinki do strony, na której udostępniany jest dany skrypt, np. tutaj;
- wyszukać strony po tzw. footprintach, czyli tekstach charakterystycznych dla danego skryptu, wstawianych na korzystających z nich stronach. W przypadku WordPressa jest to np. "is proudly powered by WordPress", a w przypadku skryptu Pligg np. "Pligg CMS Copyright" albo "Pligg Content Management System | Advanced Search";
- na stronach niektórych skryptów znajdują się katalogi stron opartych na nich - wystarczy je przejrzeć i wybrać te, które nas najbardziej interesują, np. http://www.pligg.com/gallery/.
Pligg pozwala na dodawanie pytań, pełnych treści artykułów, ale także - o ile adninistrator włączy taką możliwość - dodawanie linków w jednym z kroków zgłaszania wpisu. Można zatem utworzyć stronę na zasadzie Wykopu, czyli dodanie skrótu wiadomości wraz z linkiem do jej treści.
Znalezienie stron z włączoną opcją wstawiania linków to już połowa sukcesu. Teraz wystarczy już tylko zgłosić wpis i postarać się o to, aby został on przeniesiony do wpisów opublikowanych - linki w dziale oczekujących wpisów mają dodany atrybut nofollow, który jest automatycznie zdejmowany po przeniesieniu do działu z wpisami opublikowanymi. Zazwyczaj wystarczy do tego zdobycie kilku głosów na dany wpis - administrator serwisu ustala, jaka jest minimalna liczba głosów wymagana do przeniesienia wpisu do opublikowanych.
Stare komentarze: 3
Rozumiem, że 99% Pliggów jest anglojęzycznych. Czy szansę na moderację mają wpisy po polsku? Czy raczej trzeba się zdobyć na jakiś skrót po angielsku?
Nie wiem, jaki % stron na tym skrypcie to strony anglojęzyczne, ale wyszukując ich po footprintach można do komendy w Google dodać np. site:.pl albo dopisać zamiast tego jakiś fragment po polsku, np. "czym jest". Przykładowe strony znalezione w ten sposób (bez względu na to, czy pozwalają zamieścić linki czy nie) to:
- http://upcoming.pl/
- http://efaktura24.com/
- http://www.e-lubelskie.com/
- http://odkryw.paranormalium.pl/
- http://lfoto.pl/
- http://www.szkolenia-komunikacja.pl/
Pligg jako silnik katalogu strony wykorzystywany jest również w Niemczech. Nie wiem jak to wygląda od strony zarządzania, ale chyba nie najgorzej się to indeksuje. Nawet jeśli to spamowisko jak np. http://www.socialbookmarkssite.com/