Ręczne mocne linki z profili TR
Artykuły12 stycznia 2015
O metodzie pozyskiwania linków z profili na forach oraz portalach użytkowych zrobiło się głośno już w 2013 roku, kiedy to Google zaczęło baczniej przyglądać się profilom linkowym pozycjonowanych stron i odpowiednio karać te, które nadużywały automatycznych i oczywiście niezgodnych z wytycznymi metod podnoszenia pozycji. Właśnie wtedy narodził się pomysł (a raczej potrzeba zmian) w stylu pozyskiwania linków. Idealnym podłożem testowym okazały się forumowe profile, które pozwalały na zdobywanie linków ze stron z wieloletnim stażem.
Dziś postaramy się przedstawić wszystkie plusy płynące z linków profilowych na domenę linkowaną oraz pokażemy przykład, jak zakładać profile, aby dawały jak najwięcej korzyści.
Korzyści z zakładania profili
-
Dywersyfikacja linków - wiele stron bazuje tylko na jednym typie linków. Google zaczęło bacznie przyglądać się linkom prowadzącym do witryn pozycjonowanych, co zmusiło pozycjonerów do wytężenia umysłów i znalezienia nowych miejsc, które pozwolą na zdobywanie linków. Profile wydają się być idealnym sposobem na zróżnicowanie linków - linki zdobywane są na różnych portalach (często na unikalnych skryptach). Nie ma także żadnego szablonu dodawania linków lub ich osadzania - fora i portale użytkowe pozwalające na rejestrację konta często przyjmują zróżnicowane skrypty, co działa na naszą korzyść. Czym mniej schematów pozyskiwania linków - tym mniejsze ryzyko namierzenia takiego linku przez SQT Google. W dobie Pingwina to atut wart pierwszego miejsca.
-
Niska cena - nie każda kampania SEO cechuje się ogromnym budżetem, który nie ogranicza działań. Owszem, możemy ciągle kupować artykuły sponsorowane i wydawać grube sumy na bannery lub AdWords. Jednak profile pokazują, jak znacznie taniej i o wiele efektywniej wypromować stronę. Założenie profilu nie wymaga opłat SMS - dostęp jest darmowy. To samo tyczy się prowadzenia profilu - po prostu rejestrujemy użytkownika na forum, wypełniamy profil i uczestniczymy w dyskusjach. Nikt nam za to nie wystawi faktury. Profile to obecnie jeden z najtańszych sposobów linkowania stron. Jedynym kosztem jest czas pracy, jaki musimy poświęcić na założenie, skonfigurowanie i późniejsze prowadzenie profilu.
-
Naturalne linkowanie - sedno programu, czyli linkowanie. Profile użytkowników dzielą się na dwa typy - na te, które posiadają specjalny formularz dodania adresów stron (pod postacią URL oraz na takie, które mogą linkować do strony z sygnaturki lub opisu O mnie/Zainteresowania. Sam link dodany w profilu to nie koniec. Aby profil miał wartość, warto wykonać kilka typowych dla użytkowników ruchów i akcji potwierdzających aktywność profilu. W przypadku forów będzie to kilka postów w prowadzonych dyskusjach. Taki profil wówczas zyska linki wewnętrzne (zostanie podlinkowany przez serwis), szybciej znajdzie się w indeksie Google i będzie wiarygodny dla administratorów forów (niestety, administratorzy często kasują profile martwe, czyli bez postów i żadnej aktywności).
-
Łatwy dostęp do stron wysokiej jakości - chcąc prowadzić kampanię SEO z duchem czasu, trzeba szukać nowych miejsc, które nie są nastawione na przekazanie mocy linkowej tylko do następnego filtra. Solidnych forów i portali użytkowych jest obecnie znacznie więcej, co stwarza perspektywy na linkowanie dowolnej strony - zarówno z profili PL, jak i ENG (lub z inną geolokalizacją).
Zakładanie profili pod SEO - jak to wygląda?
Poniżej krótki poradnik przedstawiający przykładowe założenie i wypełnienie profilu.
Krok 1 - wybieramy forum/stronę, która pozwala na założenie konta użytkownika. My wybierzemy polskie, znane forum.dobreprogramy.pl. Klikamy rejestrację.
Krok 2 - wypełniamy dane, podając nick, hasło i adres e-mail. Na podany mail zostanie wysłana informacja z linkiem aktywującym profil oraz hasłem.
Krok 3 - logujemy się do serwisu, wpisując uzyskane hasło oraz podany nick/e-mail. W prawym górnym rogu klikamy w nick i z menu wybieramy Ustawienia.
Krok 4 - znajdujemy się w miejscu, gdzie możemy ustawić avatar, wpisać wszystkie dane profilowe, ustawić adres strony. Polecamy wypełnienie wszystkich pól - to zwiększa wiarygodność profilu. Należy pamiętać, że opisy lub wpisane dane nie powinny być identyczne na zakładanych profilach. To wymóg, aby algorytm nie namierzył naszych profili i nie powiązał ich z linkowaną stroną.
Krok 5 - klikamy podgląd stworzonego profilu i sprawdzamy, czy dodane linki wyświetlają się poprawnie. Tak oto wygląda procedura zakładania profili. Teraz wystarczy udzielać się na forum, aby podlinkować wewnętrznie profil i zyskać zaufanie w oczach moderatorów.
Podsumowanie
Poprawnie założony i prowadzony profil może mieć znacznie większą wartość linkową dla strony, niż niejeden płatny link. Niska cena, wysoka jakość linków i wyższe pozycje - to zapewniają poprawie założone i prowadzone profile. Pod tym adresem można skorzystać z promocyjnej oferty na ręczne linki TR.
Stare komentarze: 13
Czy do takich profili dodawać tylko stronę główną, czy podstrony też warto dodawać?
@Sebastian jak jesteś w stanie wszystkie podstrony ogarnąć w ten sposób to czemu nie? Linkowanie podstron to IMHO podstawa, jeśli masz jakąś konkretną treść to warto.
@autor - na miejscu redakcji dp bym się nieźle wpienił gdybym dotarł do takiego poradnika jak wyżej. Nalot gargameli nie jest nigdy mile widziany :/
te linki się nie nadają, bez jakiegokolwiek porządnego zaplecza doprowadzą tylko do filtra .... Także nie polecam
Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem filtra z linków TR, no chyba że ktoś założy 500 profili w jednym serwisie to może:P
Linki z profili tego typu są bardzo bezpieczne i wartościowe bo są bardzo różnorodne, prowadzą z serwisów o wysokim trust-cie i nawet przy ręcznej kontroli ciężko zanegować ich autentyczność.
Witam.
Jako autor wpisu myślę, że powinienem się wypowiedzieć w sprawie powyższych komentarzy, a więc:
@ Sebastian - oczywiście jak najbardziej warto linkować również podstrony. Z obserwacji, które prowadzimy wynika iż Google lepiej traktuje podstrony, które linkowane są na słowo kluczowe, które znajduje się na linkowanej podstronie.
@ Adam - oczywiście nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ wielu klientów, którzy systematycznie korzysta z Naszych usług jakoś nie narzeka na filtry wręcz przeciwnie. Oczywiście każdy ma swoje zdanie w tej sprawie.
Pozdrawiam
Jakub Brożyna
Ciekawi mnie co autor rozumie pod pojęciem "trust rank". Jak wiemy, takiego parametru nigdzie oficjalnie nie ma, więc jak dobierane są te profile? Kolejna sprawa - podkreślanie "ręcznie". Czy jeśli ktoś założy je automatem - np. przygotowanymi szablonami zennoposter, to będą gorsze? :D
Piszesz, że ciężko za takie linki otrzymać filtr, oczywiście ponieważ większość z nich to linki nofollow, mówcie sobie co chcecie ale one na prawdę nie przekazują mocy nawet Google oficjalnie mówi, że aby usunąć filtr ręczny trzeba albo usunąć złe linki albo ustawić im atrybut NOFOLLOW. Całe to gadanie o trustRanku i różnicowaniu linków jest kompletnie niczym nie poparte a wszyscy o tym piszą bo to ładnie brzmi i wygląda w raporcie dla klienta, poza tym linki takie każdy może zdobyć w łatwy i szybki sposób stosunkowo niskim nakładem pracy
@Damian hehehe dokładnie. Tak samo jak jakieś 5 lat temu było podejście typu:
Robisz czynność XYZ automatycznie = BHS, robisz tą samą czynność XYZ ręcznie = WHS :D hehehehe coś w stylu "ja produkuję spam ręcznie jestem WH" :P
oczywiście nie popieram żadnej automatyzacji w działaniach, ale to mnie rozbawiło :)
To ta sama usługa, która daje wzrosty z 0 do 1200 odwiedzin/dzień z organica w ciągu kilku dni tak jak pokazujesz tutaj na wykresach - http://recznelinki.seosklep24.pl/superoferta ? I to wszystko z kilku fraz z końca top10. Brzmi wiarygodnie... a są też lepsze wykresy - ktoś się jeszcze na to łapie?
Hej,
czy autor może odnieść się do komentarza powyżej (usera Baleja)?
Ja również nie polecam!
Co ciekawe, okazuje się, że te wykresy są tak naprawdę niewiadomo skąd :) "Klienci przysłali" panu Brożynie - jak sam stwierdził na forum PIO. Może pora, żeby np. UOKIK zainteresował się sklepami seo, które bezkarnie robią z klientów głupków? To mogłoby wyprostować niektórych ściemniaczy.
Profile są pozytywnym uzupełnieniem innych form pozyskiwania linków. Warto jednak zdobywać linki, które lepiej przekładają się wzrost pozycji np. indywidualna wymiana linkami z posiadaczami stron o zbliżonej tematyce.